• Organizácia prevádzky:

Doplnenie prevádzkového poriadku platného od 15.6.2020:

•  prevádzka školy je od 6.30hod. do 16.00hod.
        • nie je povinné meranie teploty žiakov
        • rušia sa opatrenia na maximálny počet žiakov v skupine
        • je zrušený zákaz zmiešavania detí v triedach
        • ruší sa časový harmonogram príchodu žiakov na vyučovanie
        • písomné a ústne skúšanie sa nebude realizovať do konca školského roku 2019/20
        • škola zabezpeči  vzdelávanie žiakov, ktorí sa nezúčastňujú vyučovacieho procesu tak, ako je to pri ich neprítomnosti v štandardnom režime napr. pri chorobe,
        •  škola do konca školského roku sa pri organizácií spoločných akcií–besiedky, rozlúčky so školským rokom a iné hromadné podujatia, riadi aktuálnymi opatreniami ÚVZ SR.

• Pri ceste do školy sa žiaci riadia opatreniami ÚVZ SR a pokynmi RÚVZ. Sprevádzajúce osoby sa vo vnútorných priestoroch školy nepohybujú.
        • Minimalizujeme zhromažďovania osôb pred základnou školou.
        • Škola v spolupráci so zriaďovateľom zabezpečila dezinfekciu rúk všetkých osôb pri vstupe do budovy, a to dezinfekčným prostriedkom vhodne umiestneným.
        • Zákonný zástupca predkladá pri prvom nástupe žiaka do základnej školy, alebo po každom prerušení dochádzky v trvaní viac ako tri dni písomné vyhlásenie o tom, že žiak neprejavuje príznaky prenosného ochorenia a nemá nariadené karanténne opatrenie
        • Žiak si  do skrinky odloží rezervné rúško(pre prípad znečistenia svojho používaného rúška).
        • Žiak si odchádza umyť ruky bežným spôsobom, ktorý je v súlade s aktuálnymi hygienicko –epidemiologickými nariadeniami.
        • Žiak nosí rúško všade vo vnútorných priestoroch základnej školy, okrem svojej skupiny v interných a externých priestoroch školy, kde prebieha výchovno -vzdelávací proces.
        • Nepedagogický zamestnanec školy nosí rúško alebo ochranný štít v súlade s aktuálnymi opatreniami ÚVZ SR. Pedagogický zamestnanec a odborný zamestnanec (napr. asistent učiteľa alebo špeciálny pedagóg) majú odporučené nenosiť rúško alebo ochranný štít pri výkone výchovno-vzdelávacieho procesu, v ostatných prípadoch nosia rúško alebo ochranný štít v súlade s aktuálnymi opatreniami ÚVZ SR.
        • V miestnosti, v ktorej sa zdržuje skupina, je zabezpečené časté a intenzívne vetranie.
        • Aktivity budeme organizovať tak, aby bolo možné väčšiu časť dňa tráviť vonku či už v areáli školy, alebo mimo neho podľa podmienok školy. V externom prostredí budeme vykonávať aj telesno-výchovne aktivity, nie vo vnútornom prostredí telocvične.
        • Škola opakovane upozorňuje žiakov na dodržiavania hygienických pravidiel pri kašľaní a kýchaní.
        • Rukavice pre bežné činnosti nie sú nutné, potrebné sú napr. pri príprave jedla, likvidácii odpadov, dezinfekcii atď.
        • Toalety sú vybavené mydlom v dávkovači a jednorazovými papierovými utierkami (obrúskami) pre bezpečné osušenie rúk. Nepoužívame  textilné uteráky a vzduchové sušiče rúk.
        • Upratovanie a dezinfekcia toaliet prebieha minimálne dvakrát denne a podľa potreby.
        • Upratovací personál je informovaný a poučený o sprísnených podmienkach upratovania a o potrebe priebežného čistenia a dezinfekcie dotykových plôch, ostatných povrchov a predmetov.
        • Dôkladné čistenie všetky miestností, v ktorých sa žiaci, pedagogickí zamestnanci a odborní zamestnanci a ďalší zamestnanci školy nachádzajú, sa musí vykonávať najmenej raz denne.
        • Dezinfekcia dotykových plôch, ostatných povrchov alebo predmetov, ktoré používa zvlášť veľký počet ľudí, sa vykonáva minimálne dvakrát denne a podľa potreby (napr. kľučky dverí).
        • Smetné koše sú zabezpečené tak, aby nebol nutný fyzický kontakt rúk s košom pri zahadzovaní odpadu.
        • Pri zabezpečení stravovania sa škola riadi odporúčaniami RÚVZ