• Vysoká nad Uhom

• 24. 2. 2023
        • S ôsmakmi a deviatakmi sme v rámci náboženskej výchovy absolvovali exkurziu vo Vysokej nad Uhom, kde sídli arcidiecézne pastoračné centrum pre mládež. Tam sa žiaci dozvedeli o živote blahoslavenej Anky Kolesárovej a taktiež o histórii zakladania tohto pastoračného centra, ktorým prešlo mnoho mladých ľudí. Naši ôsmaci a deviataci absolvovali v rámci tejto exkurzie prednášku, svätú omšu, návštevu cintorína a v neposlednom rade zažili príjemné chvíle v kruhu dobrovoľníkov/animátorov, kňazov, ktorí sa našim žiakom venovali.

• ELEKTROMATIK a ELESPARKS

• 21. 2. 2023
        • Dňa 14. 2. 2023 sa žiaci deviateho ročníka zúčastnili školských kôl ELEKTROMATIK a ELESPARKS na Strednej priemyselnej škole elektrotechnickej.

Traja žiaci Filip Miškuf, Roland Moré a Jakub Fech sa na súťaži z anglického jazyka (ELESPARKS) umiestnili na 4. mieste z 81 družstiev.

A žiaci Michaela Štofanová, Filip Miškuf, Roland Moré a Jakub Fech sa na súťaži z matematiky (ELEKTROMATIK) umiestnili na 2. mieste z 32 družstiev.

Za svoj výkon získali krásne ceny a plus 15 bodov k prijímacím skúškam na Strednú priemyselnú školu elektrotechnickú.

Našim žiakom blahoželáme a prajeme im ešte veľa podobných úspechov.

• Valentín v III.C

• 15. 2. 2023
        • „Dobre vidíme iba srdcom. To, čo je podstatné, je pre oči neviditeľné.“ (Antoine de Saint-Exupéry)

14. február je na celom svete symbolom lásky, prijatia, pochopenia. Aj v 3.C sa dnešný deň niesol v tomto duchu. Žiaci mali možnosť čítať príbehy o láske, dešifrovali citáty o priateľstve a taktiež si odosielali milé odkazy. Nepriamo si tak utvrdzovali priateľstvá, vštepovali pocit vlastnej dôležitosti, posilňovali detskú sebahodnotu a inšpirovali sa.

• Arteterapia

• 10. 2. 2023
        • Dňa 8.2.2023 sa uskutočnila kolektívna hodina arteterapie pre ukrajinských žiakov 1. - 7. ročníka a slovenských žiakov, ktorí mali záujem o spoločné stretnutie. Cieľom akcie bolo navodiť dobrú náladu, zlepšiť komunikáciu a interakciu medzi žiakmi. Ukrajinské deti a ich rodičia vyjadrili vďaku slovenským deťom, vedeniu a učiteľom školy, ktorí podporujú ukrajinských študentov v procese učenia sa!

8.02 в школе было проведено коллективное занятие с использованием арттерапии для украинских учеников 1-7 класов и словацких школьников, которые проявили желание участия в совместном мероприятии. Цель занятия - создать хорошее настроение, улучшить коммуникации и взаимодействие. Украинские дети и их родители выразили благодарность словацким детям, которые пришли на мероприятие. Также благодарим руководство и учителей школы, которые поддерживают украинских школьников в процесе обучения!

• Kam na SŠ :)

• 8. 2. 2023
        • Dňa 2.2.2023 9. A triedu navštívili študentky s vyučujúcou zo Súkromnej strednej odbornej školy hotelierstva a gastronómie Mladosť. Oboznámili žiakov so študijnými odbormi na ich škole a preukázali znalosti a zručnosti z oblasti barmanstva. Žiaci mali možnosť pozrieť si postup prípravy miešaného nealkoholického nápoja, sami si ho pripraviť a aj ochutnať. Pripravené drinky žiakom veľmi chutili.

• Lyžiarsky výcvik 2023

• 6. 2. 2023
        • Od 30.1 do 3.2 sa žiaci 7.ročníka zúčastnili lyžiarského výcviku. Naučili sme sa lyžovať, užili si sneh, zabavili sme sa navzájom a jedno vieme, že spomienky nám ostanú navždy. Bolo nám super :)

• Kníhviazačstvo v 3.A

• 6. 2. 2023
        • O LEVOCH A KEKSÍKOCH,  BOL RAZ JEDEN RYS, ŽIRAFA LILY, ČARODEJNÍK, PRINCEZNÁ….a ďalšie krásne rozprávky dnes prišli na svet. Ako?…

Tvorivé písanie bolo výzvou pre žiakov 3.A. Zahrali sa na rozprávkára aj na ilustrátora. Spoznali ďalšie remeslo: kníhviazačstvo. Vyrobili sme knihu rozprávok 3. A. V závere sa svojimi dielkami pochválili pred celou triedou.

• Chemické prvky

• 6. 2. 2023
        • Naši ôsmaci výborne ovládajú značky chemických prvkov. Svoje sily si zmerali vo vedomostnej súťaži, kde sa im naozaj darilo. Úspešní riešitelia boli odmenení diplomom a peknými cenami.

• Rozprávanie o slnečnej sústave

• 2. 2. 2023
        • Dňa 1.2.2023 navštívili žiaci 4.ročníka Hvezdáreň a planetárium v Prešove. Zopakovali si učivo prírodovedy o vesmíre a doplnili ho o nové poznatky, ktoré im boli prezentované pútavou formou v dvoch častiach.Najprv si žiaci pozreli film, ktorý bol spojený s výkladom a rozhovorom o slnečnej sústave.

Druhá, pre žiakov zaujímavejšia časť sa konala v hvezdárni, priamo pod hviezdnou nočnou oblohou. Žiaci pozorovali zobrazenie hviezd, najznámejších súhvezdí a planét.V improvizovanom tichu a svetle hviezd si mohli vychutnať atmosféru jasnej nočnej oblohy, pri ktorej im spoločnosť robili Malá a Veľká medvedica, Labuť, Pastier, Lev a mnohé ďalšie súhvezdia.